ÜRÜN ve HİZMETLERİMİZ

Uluslararası Kalibrasyon

Kalibrasyon, ölçüm teknolojisi alanında son derece önemli bir rol oynar. Kalibrasyon sırasında ölçülen değer ile bilinen bir değer - örneğin bir referans standardı - arasındaki fark hesaplanır. Cihaz tarafından yapılan bu ölçüm hatası, testler yapılırken dikkate alınmalıdır. Bu içeriği bilmeden güvenilir bir ölçüm yapmak mümkün değildir. ISO 9001 normu, ölçüm cihazlarının sonuçların geçerli olduğunundan emin olmak için kalibre edilmesini veya onaylanmasını gerektirir. Ayrıca, kalibrasyon işleminin ölçümden önce veya düzenli aralıklarla yapılması gerekir. Bu nedenle, her profesyonel ölçüm cihazının bir kalibrasyon fonksiyonu olmalıdır.
 
Kalibrasyon için aşağıdaki adımlar gereklidir:
Önceden tanımlı bir ölçüm işlemi kapsamı:
Yaklaşım veya yöntem
Gerekli standartların belirlenmesi
Öngörülen ortam koşulları
Kalibrasyonun işletimsel sırası
Ölçülen değerlerin sabit işleme göre istatistiki değerlendirmesi
Sapmayı ve belirsizliği gösteren kalibrasyon sertifikası
FISCHER ölçüm cihazları çok esnektir ve çeşitli görevler için kullanılabilir. Bu nedenle, kalibrasyon sırasında ölçüm çalışmasına yönelik spesifik ölçüm koşullarının dikkate alınması çok önemlidir. Buna materyal katmanlarının türü veya düzeni gibi hususlar da dahildir. Genel bir kalibrasyon - örneğin normalleştirilmiş ağırlıklara sahip bir ölçekte olduğu gibi - mümkün değildir. Kalibrasyon spesifik ölçüm çalışmaları için geçerli olmaz. Bu nedenle, her ölçüm çalışması için cihaz üzerinde saklanan uygun bir kalibrasyon bulunmalıdır.
 
Kalibrasyonun sağlanması beklenen ihtiyaçlara göre bu standartların da ispatlanabilir olması gerekir. Bu standartların onaylı ana standartlar ile açık bir bağlantısı bulunmaktadır. Yani bu standartların ana standartlara göre olan ölçüm sapması sapma ve belirsizlik olarak belgelenen bilindik bir miktardır.
 
FISCHER ölçüm cihazları fabrikadan çıktıkları anda hassas bir temel kalibrasyona sahiptirler. Temassal problarımız örneğin onlarca ölçüm noktasında önceden kalibre edilmektedir. FISCHER cihazları belirli bir ölçüm çalışması için kalibre etmek hızlı ve basit bir işlemdir. Ayrıca, FISCHER birkaç yüz farklı kalibrasyon standardı sunar. Bu nedenle, çok çeşitli ölçüm çalışmaları için kalibrasyon standartları katalogtan sipariş verilebilir.

Diger Ürün ve Hizmetler